https://pozycjonowanie-za-500.pl/pozycjonowanie-wyszogrod/ - pozycjonowanie Wyszogród - Wyszogród to miasto o bogatej historii i atrakcjach turystycznych, dlatego pozycjonowanie może być szczególnie ważne dla firm z branży turystycznej.

Endermologia – najczęstsze pytania

8 sie

Endermologia – najczęstsze pytania

Zabieg endermologii to jedna z najpopularniejszych usług w gabinetach kosmetologicznych, której popularność z roku na rok wzrasta. Nic dziwnego! Dzięki niej można zmniejszyć obwód oraz ograniczyć cellulit. Jednak na czym polega? Czy jest bolesna? Jak szybko zobaczymy pierwsze efekty? Ile sesji zabiegowych należy wykonać? Na te i inne pytania związane z powyższym zabiegiem odpowiemy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do czytania.

Czym jest endermologia? 

Endermologia to metoda terapeutyczna, która została opracowana w celu redukcji cellulitu, wyszczuplenia, wymodelowania sylwetki i ujędrnienia skóry. Jest to nieinwazyjny i niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje zaawansowane urządzenie do masażu.

Podstawowym elementem endermologii jest zastosowanie urządzenia, które jest specjalnie zaprojektowanym masażerem wyposażonym w rolki i element tworzący podciśnienie. Podczas sesji endermologii, specjalista przesuwa rolki po skórze, jednocześnie wykorzystując działanie podciśnienia. Masowanie i podciśnienie stymulują krążenie krwi i limfy, co może pomóc między innymi w usunięciu toksyn oraz poprawić odżywienie tkanek. Endermologia może być stosowana na większości obszarów ciała, w tym między innymi na twarzy, brzuchu, pośladkach, udach, ramionach i tym podobne.

Jakie są efekty stosowania endermologii?

Zabieg endermologii pozwala na uzyskanie takich efektów jak:

  • zmniejszenie cellulitu,
  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
  • poprawa jędrności skóry,
  • lifting twarzy,
  • ograniczenie obrzęków i zastojów,
  • redukcja blizn i rozstępów.

Czy endermologia daje trwałe efekty?

Endermologia nie jest metodą trwałego rozwiązania problemu, ale może długotrwale poprawić wygląd skóry, jednak pod warunkiem zachowania odpowiedniej dbałości o ciało po zakończeniu serii zabiegów. Warto wiedzieć, że aby utrzymać efekty należy zrezygnować z nawyków, które spowodowały na przykład przyrost tkanki tłuszczowej czy obrzęki.

Ile sesji endermologii jest potrzebnych do zobaczenia efektów?

Liczba sesji endermologii potrzebnych do zobaczenia efektów może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, zaawansowania problemu, oczekiwań co do rezultatów, a nawet rodzaju urządzenia używanego przez specjalistę. Jednak zazwyczaj zaleca się serię kilku sesji, aby osiągnąć pożądane wyniki. W przypadku standardowej terapii endermologicznej, zalecana jest seria 8-12 sesji, przeprowadzanych co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu. 

Gdzie wykonać zabieg endermologii?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie powinnaś wykonać zabieg endermologii, postaw na sprawdzone studio, które posiada doświadczenie w tego typu procedurach kosmetologicznych. Jednym z nich jest salon Bodybar na warszawskim Mokotowie. Wykorzystuje on nowoczesne urządzenie endermologia LPG Alliance, które pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów przy przy skróconym czasie zabiegu (30 min.) oraz zmniejszonej liczbie sesji. Umów się już dziś na konsultacje w Bodybar pod nr tel. 22 403 02 02 lub 797 772 228. 

Czy endermologia jest bolesna?

Endermologia jest nieinwazyjną metoda poprawy wyglądu skóry. Dla wielu pań zabieg jest bardzo relaksujący. Należy jednak pamiętać, że odczucia podczas zabiegu są zależne od indywidualnej wrażliwości skóry na bodźce. Niektórzy pacjenci mogą odczuć jedynie delikatny ucisk i przyjemne uczucie masażu, co przyczynia się do relaksacji i odprężenia. Inni mogą poczuć lekkie mrowienie lub wyciąganie skóry, co jest również uznawane za dość komfortowe.

Czy endermologia jest bezpieczna?

Zabieg endermologii jest bezpieczny, jednak tak jak w przypadku wszystkich procesów kosmetologicznych posiada on przeciwwskazania do zastosowania. Jest to:

  • infekcja skórna,
  • ciąża lub karmienie piersią,
  • stany zapalne i rany na skórze,
  • choroby nowotworowe,
  • zakrzepica,
  • rozrusznik serca,
  • epilepsja.

Co ważne, specjalistka przed rozpoczęciem zabiegu zbierze od ciebie wywiad zdrowotny, aby upewnić się, że może przeprowadzić zabieg.

Jakie są różnice między endermologią a liposukcją?

Endermologię często porównuje się do liposukcji. Jakie są jednak różnice pomiędzy tymi zabiegami? Endermologia to nieinwazyjna metoda kosmetologiczna wykorzystująca masaż, a więc działanie mechaniczne na skórę w celu, między innymi, wyszczuplania, redukcji cellulitu i ujędrnienia. Liposukcja natomiast jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Endermologia skupia się na poprawie wyglądu skóry, podczas gdy liposukcja ma na celu zmniejszenie objętości ciała i kształtowanie sylwetki w sposób inwazyjny.