Manicure klasyczny – dlaczego warto go stosować?

manicure klasyczny 9 cze

Manicure klasyczny – dlaczego warto go stosować?

Choć tak wiele mówi się o lakierze hybrydowym, warto nie zapominać o klasycznej formie manicure, który choć obecnie mniej popularna, wciąż posiada sporą rzeszę fanek. Jeśli zastanawiasz się, czy w codziennym dbaniu o wygląd dłoni, a więc także paznokci postawić na manicure klasyczny – zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, z którego dowiesz się jakie są zalety tego typu pielęgnacji oraz jak wykonać go prawidłowo, aby cieszyć nim oczy jak najdłużej. Zapraszamy do lektury.

Manicure klasyczny – zalety

Manicure klasyczny był pierwszą formą ozdabiania paznokci, do której do tej pory wykorzystuje się klasyczny typ lakierów. Do stworzenia manicure klasycznego nie jest potrzebna żadna lampa UV, a jedynie lakier. Jakie zalety posiada manicure klasyczny?

  • Ten typ zdobienia paznokci pozwala nam uzyskać bardzo szybki, estetyczny wygląd płytki paznokciowej.
  • Manicure klasyczny to także forma wzmocnienia i pielęgnacji paznokci, ponieważ przed wykonaniem manicure klasycznego zajmujemy się skróceniem, ukształtowaniem paznokci oraz usunięciem naskóra, co wpływa na wygląd dłoni, ale też na jakość płytki paznokciowej.
  • Typowa forma malowania paznokci może też być formą wzmocnienia płytki paznokciowej. W jaki sposób? Otóż lakier staje się warstwą ochronną dla naszych paznokci powodując także ich pogrubienie. Dzięki temu paznokcie mogą być silniejsze i mniej podatne na łamanie się lub rozdwajanie. Co więcej, obecnie na rynku dostępne są lakiery, które są także odżywkami wzmacniającymi.
  • Dzięki manicure klasycznemu możesz być na bieżąco z trendami modowymi lub w wyrazić swój własny styl. Ogromną zaletą klasycznej formy manicure jest również to, że możemy zmieniać go bardzo często. Docenią to w szczególności osoby, które lubią eksperymentować ze swoim ubiorem oraz nie lubią nudy w swoich stylizacjach.
  • Należy także pamiętać, że manicure klasyczny może być bardzo relaksującym rytuałem, w szczególności jeśli oddamy się w ręce kosmetyczki, która zadba o piękny wygląd naszych dłoni.

Jak widzisz, manicure klasyczny posiada mnóstwo zalet, które doceni praktycznie każda kobieta. Jeśli szukasz miejsca, które wykona profesjonalny manicure w klasycznym stylu, koniecznie odwiedź salon Bodybar, który znajduje się na Mokotowie, w Warszawie. Stylistki paznokci z Bodybar odpowiednio zadbają o twoje dłonie oraz paznokcie. Nowoczesny manicure? A może klasyczny wzór, który sprawdzi się zarówno w pracy, jak i na wielkie wyjście? Każdy z tego typu manicure stworzysz w Bodybar na warszawskim Mokotowie. Umów się już dziś na stylizację paznokci w Bodybar pod nr tel. 22 403 02 02 lub 797 772 228.

Jeśli jednak wciąż nie jesteś przekonana do tego, czy zdecydować się na manicure klasyczny, sprawdź jego podobieństwa i różnice w stosunku do manicure hybrydowego. Aby się tego dowiedzieć – zapraszamy do kolejnej części naszego artykułu.

Manicure klasyczny, a manicure hybrydowy – podobieństwa i różnice

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy zdecydować się na manicure klasyczny czy na hybrydowy to mamy nadzieję, że poniższy akapit rozjaśni ci sprawę i pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

Jeśli chodzi o podobieństwa, oba typy manicure zapewnią ci bardzo estetyczny wygląd paznokci. W obu przypadkach oferta producentów kosmetyków jest bardzo szeroka, a więc możesz wybrać z ferii barw i dodatków, które pięknie ozdobią płytkę paznokcia. Co więcej, oba typy manicure mogą pomóc ci we wzmocnieniu paznokcia. W jaki sposób? Zarówno hybryda, jak i manicure klasyczny będa dodatkową warstwą, która chroni twoje paznokcie przed mechanicznym zniszczeniem.

Jakie są jednak różnice pomiędzy manicure hybrydowym, a manicure klasycznym?

  1. Jedną z głównych różnic jest użyta technologia. W manicure klasycznym wykorzystywany jest typowy lakier, który wysycha po pewnym czasie samoistnie. Natomiast w przypadku manicure hybrydowego należy nałożyć na płytkę paznokciową kilka preparatów o różnym działaniu (tzw. bazę, kolor i top), które wymagają utwardzenia pod lampą UV lub LED.
  2. Manicure klasyczny bez utraty swojej jakości może wytrzymać przez kilka dni, a po tym czasie lakier może zmatowieć oraz mogą pojawić się odpryski. Natomiast lakier hybrydowy może się utrzymać na płytce paznokcia nawet od trzech do nawet czterech tygodni bez jakichkolwiek odprysków.
  3. Kolejną istotną różnicą jest forma usuwania manicure. W przypadku wersji klasycznej lakier zdejmuje się wykorzystując do tego celu zmywacz do paznokci. Jeśli natomiast chodzi o hybrydę – tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż w procesie usuwania lakieru hybrydowego trzeba zmiękczyć płytkę i zeskrobać lakier za pomocą specjalnych akcesoriów.