Przesuszona skóra za uszami niemowlaka – domowa pielęgnacja

26 Сер

Przesuszona skóra za uszami niemowlaka – domowa pielęgnacja

Cera niemowląt znacznie różni się od skóry osób dorosłych. Wynika to z faktu, że musi ona przejść wymagający proces adaptacji do nowego otoczenia, które jest zupełnie odmienne od wodnego środowiska, w jakim egzystowało wcześniej. Delikatność skóry noworodka powoduje, że jest ona znacznie bardziej podatna na różne problemy.

Powody, dla których skóra w okolicach uszu jest najbardziej podatna na przesuszenie

Rejon ciała, który jest szczególnie podatny na powstawanie wszelkiego rodzaju podrażnień, mieści się za uszami niemowlaka. Jest to spowodowane różnymi czynnikami. Bardzo często trafia tam ulane z ust jedzenie, które implikuje podrażnienia skórne.

Różne sposoby pozwalające na zniwelowanie zjawiska suchej skóry za uszami dziecka

Sucha skóra za uszkami noworodka może być źródłem poważnych komplikacji. Należą do nich między innymi dotkliwe odparzenia, których ryzyko dodatkowo potęgują bakterie, tarcie oraz przebywanie w zamkniętym środowisku. Aby opanować problem, najlepiej połączyć klasyczne domowe sposoby z jakością renomowanych kosmetyków aplikowanych bezpośrednio na skórę dziecka. Jednym z rozwiązań jest dokładne przemywanie małżowiny usznej wacikiem z dodatkiem płynu do kąpieli (takiego jak na przykład JOHNSON’S® Baby 3w1). Następnie skóra powinna zostać delikatnie osuszona. Alternatywnym sposobem jest przecieranie uszu specjalnym pudrem dla niemowląt. Gdy jednak skóra stanie się nadmiernie sucha, wtedy konieczne jest sięgnięcie po bardziej skuteczne środki – oliwkę o starannie skomponowanym składzie tudzież łagodny krem przeciwko oparzeniom.

Łuszcząca się skóra za uszkami – ogólne tło problemu i dodatkowe porady

Nastręczające trudności zjawisko, jakim niewątpliwie jest przesuszona skóra za uszami niemowlaka, występuje najczęściej u dzieci urodzonych po pierwotnie zaplanowanym terminie. Skuteczność konkretnej maści dla niemowląt lub innego preparatu nawilżającego warto zawsze skonsultować z pielęgniarką środowiskową, położną, a w bardziej złożonych przypadkach – z lekarzem dermatologiem.

Więcej informacji znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl

Leave a Reply