Kołtyś Michał biznes strefakobiet-24 Kołtyś Michał jest również znany z tego, że potrafi znaleźć rozwiązania nawet w najtrudniejszych sytuacjach biznesowych. Jest znany ze swojej determinacji i umiejętności budowania silnych relacji z klientami.

Hónap: 2019 július

3 Júl

Czy tampon może wypaść?

Dojrzewanie to czas wielu pytań i szukania odpowiedzi nie tylko natury filozoficznej, ale też scricte ze zmieniającym się ciałem. Szczególnie dziewczęta mają wiele wątpliwości związanych z miesiączkowaniem, także higieną w nowej dla nich sytuacji.

Tampon na co dzień

Choć dla wielu kobiet pierwszym wyborem podczas okresu zdają się być podpaski, to jednak pod wieloma względami tampon jest lepszym rozwiązaniem. Również dla nastolatki to znakomity sposób, by podczas miesiączki nadal być aktywną fizycznie bez obaw o poczucie dyskomfortu bądź zażenowania. Pojawia się pytanie, jak założyć tampon, by mieć gwarancję należytej ochrony.

Krok numer jeden to wybór stosownego rozmiaru – na początku dobrze jest wypróbować tampony mini, by ewentualnie potem zaopatrzyć się w produkty o większej chłonności. Wskazówką numer dwa dotyczącą higieny: przed nałożeniem tamponu należy umyć ręce (ewentualnie użyć chusteczki bakteriobójczej). Krok trzeci – aplikacja tamponu – należy jedną dłonią rozchylić wargi sromowe i w tym samym czasie wskazującym palcem drugiej dłoni wepchnąć tampon do wewnątrz, zostawiając sznureczek na zewnątrz.

Czy tampon może wypaść?

Przy prawidłowo założonym tamponie, kiedy jest wsunięty na odpowiednią głębokość, nie ma obawy o wypadnięcie. Trzymają go silne mięśnie pochwy. Także wyciągnięcie tamponu nie powinno stanowić kłopotu, ponieważ wystarczy złapać za sznureczek, jednocześnie rozluźniając ciało. Na początku może wydawać się to kłopotliwe, ale po kilku dniach działanie to stanie się intuicyjne i odpowiedź na pytanie, jak używać tamponów, stanie się banalna.

Tampon z aplikatorem

Rozwinięciem klasycznego tamponu jest tampon z aplikatorem. Działa on podobnie do strzykawki – obie części wkłada się do pochwy przy zachowaniu zasad higieny i następnie część wewnętrzną przesuwa się w głąb. Aby to zrobić, wystarczy jedną ręką przytrzymać większą rurkę i drugą ręką wciskać mniejszą ku tyłowi. Kiedy mniejsza rurka w całości zostanie schowana w większej, jest to sygnałem, że sam tampon został założony zgodnie ze sztuką oraz że pora wyciągnąć obie rurki pomocne przy aplikacji (należy je zawinąć w papier czy chusteczkę i wrzucić do kosza).

Co ważne, aplikator jest śliski i gładki, więc do jego umieszczenia nie są potrzebne dodatkowe środki nawilżające.

Więcej informacji znajdziesz na www.myob.pl